Ból różnego pochodzenia, wady postawy, urazy, zwiększone napięcie mięśniowe (także to spowodowane stresem) czy siedzący tryb życia to główne powody wizyt u fizjoterapeuty. W wielu przypadkach masaż kręgosłupa (zwłaszcza odcinka lędźwiowego) może przynieść wiele korzyści, a odpowiednio dobrana terapia manualna może znacznie zmniejszyć dolegliwości. W moim gabinecie w Warszawie wykonuję różnego rodzaju zabiegi, w tym masaż klasyczny pleców oraz relaksacyjny.

Masaż klasyczny i relaksacyjny

Masaż kręgosłupa lędźwiowego oraz inne techniki klasyczne mają na celu złagodzenie napięcia mięśniowego, poprawę elastyczności oraz redukcję stresu. Jest to idealny zabieg dla osób, które chcą się zrelaksować i poczuć ulgę w ciele. Masaż klasyczny oraz relaksacyjny skupia się a głębokim odprężeniu i uspokojeniu dzięki wykorzystaniu technik, mających na celu wprowadzanie w stan głębokiego relaksu, co może przełożyć się na redukcję napięcia nerwowego czy też poprawę jakości snu.

Masaż Izometryczny:

Jest to technika, która różni się od tradycyjnych form, ponieważ skupia się na wywołaniu napięcia w mięśniach bez ruchu. W trakcie tego rodzaju zabiegu, wywieram nacisk na określone obszary ciała, a pacjent jednocześnie próbuje stawiać opór temu naciskowi przez napinanie mięśni, np. pleców czy brzucha.

Terapia manualna tego typu ma na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni, poprawie stabilności stawów i poprawę koordynacji mięśniowej. Stosujemy go m.in. w trakcie rehabilitacji, także w obrębie kręgosłupa lędźwiowego.

Drenaż Limfatyczny:

Drenaż limfatyczny to delikatna, klasyczna technika, która ma na celu stymulowanie układu limfatycznego. Układ limfatyczny odpowiada za usuwanie toksyn, nadmiaru płynów oraz odpadów z organizmu. Taka terapia stosowana jest w celu redukcji opuchlizny i obrzęków spowodowanych zatrzymaniem płynów w tkankach.

Pozostałe masaże wykonywane w moim gabinecie

Masaż Twarzy Gua Sha

Jest to technika, która wykorzystuje starożytne chińskie narzędzia do delikatnego masażu twarzy. Ma na celu pobudzenie mikrokrążenia, poprawę jędrności skóry oraz redukcję obrzęków.

Masaż Pleców Miodem

Ta nietypowa technika może pomóc w rozluźnieniu mięśni pleców, poprawie krążenia oraz oczyszczeniu skóry.

Masaż Bańką Chińską

Podczas jego wykonania wykorzystuję bańki próżniowe do stworzenia podciśnienia na skórze. To może pomóc w rozluźnieniu mięśni, pobudzeniu krążenia krwi i limfy oraz w redukcji napięcia.