Aktywność fizyczna ma niebagatelne znaczenie w utrzymaniu sprawności całego ciała. Z tego względu wśród prowadzonych ćwiczeń znajduje się także trening obwodowy, który jest wykonywany w grupach 4-osobowych. Ten rodzaj zajęć przeznaczony jest jednak dla osób średniozaawansowanych lub zaawansowanych, ze względu na potrzebę posiadania lepszej kondycji oraz wytrzymałości fizycznej.

Taki trening to połączenie zarówno aktywności siłowych, jak i cardio. Ćwiczenia obwodowe są odpowiednio dobrane do możliwości grupy i powtarzane w kilku seriach. Przerwy pomiędzy nimi następują dopiero wtedy, gdy wykonany zostanie pełny obwód.

Ważne jest to, że podczas takich zajęć wykonuje się aktywności, które angażują różne grupy mięśni, co może holistycznie wpływać na całe ciało i je wzmocnić. Dodatkowo dzięki temu można uniknąć zbyt dużego zmęczenia konkretnych partii mięśniowych. Takie zajęcia mogą np. wpłynąć na usprawnienie wzorców ruchowych wśród uczestników. Poza tym u osób starszych o lepszej kondycji, mogą zapobiec np. powstawaniu osteoporozy czy opóźnić proces starzenia.