Fizjoterapia zajmuje się m.in. leczeniem kontuzji, które zdarzają się wyjątkowo często wśród sportowców. Może do nich dochodzić m.in. w wyniku upadku czy silniejszego stłuczenia. Przy pracy z takim pacjentem, stosuje się np. trening medyczny, który jest połączeniem aktywności fizycznej wraz z fizjoterapią. Odbywa się on w trakcie rehabilitacji i ma na celu usprawnienie ciała przed trudniejszymi wyzwaniami.

Podczas niego sportowcy mogą np. stopniowo zwiększać obciążenie czy szybkość wykonywanych ćwiczeń. Choć często stosowany jest on podczas pracy z zawodnikami sportowymi, możliwy jest także wśród osób uprawiających go rekreacyjnie.

Przebieg treningu medycznego zawsze dostosowywany jest do indywidualnej sytuacji pacjenta oraz jego możliwości kondycyjnych. Może on pomóc w uzyskaniu lepszych wyników, a także poprawieniu ogólnej sprawności fizycznej. Podczas pierwszej wizyty najważniejsze jest sprawdzenie wydolności pacjenta po to, aby ustalić działania i cele na kolejny czas. U mnie zajęcia planowane są na następne 6 tygodni.